Prudnik24

Jeździsz przez Głuchołazy? Musisz to wiedzieć

Jeździsz przez Głuchołazy? Musisz to wiedzieć
27 września
13:41 2023

Lada dzień ruszy największa inwestycja drogowa, jakiej w Głuchołazach nie było od lat! Chodzi o realizowaną na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (instytucji państwowej, która jest zarządcą drogi) gruntowną przebudowę 900 metrowego odcinka krajowej 40 w ścisłym centrum miasta (ul. Wyszyńskiego, Skłodowskiej, Sikorskiego i Kraszewskiego).

W czwartek (24.08) w Głuchołazach odbyła się pierwsza rada techniczna przebudowy drogi. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele wykonawcy, GDDKiA w Opolu, Urzędu Miejskiego w Głuchołazach, Straży Miejskiej oraz Wodociągów.

Wykonawcy poinformowali, że w tym roku prace rozpoczną się od przygotowania miejsca pod most tymczasowy na Białej Głuchołaskiej. W tym celu, w pierwszej kolejności, zostanie wyburzona kamienica przy ul. Gen. W. Andersa. W okolicy zostanie przygotowane także tymczasowe zaplecze biurowe, w formie kontenerów.

Tymczasowy most na Białej Głuchołaskiej będzie miał chodnik, a ruch samochodowy będzie odbywał się w dwóch kierunkach. Roboty będą wykonywane etapami. Całość prac, związanych z przebudowa drogi, zaplanowano na dwa lata.

Przypomnijmy, że droga krajowa nr 40 prowadzi do przejścia granicznego Głuchołazy – Mikulovice i jest ważnym oraz bardzo uczęszczanym szlakiem komunikacyjnym. Wspólnie z GDDKiA, na bieżąco, będziemy informować Państwa o planowanych utrudnieniach. Fot. GDDKiA

Źródło: glucholazy.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook