Prudnik24

Na cześć Prymasa. Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza

Na cześć Prymasa. Prudnicki Ośrodek Kultury zaprasza
30 września
13:43 2023

W dniach 5 i 6 października Prudnicki Ośrodek Kultury organizuje dwa wydarzenia, nawiązujące do rocznicy uwięzienia bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku.

Przypomnijmy, że błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński więziony był przez komunistów na terenie obecnego sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie od 6 października 1954 roku do 27 października 1955 roku. Do tego wydarzenia powraca się u nas zwłaszcza od chwili, gdy duchowny został beatyfikowany. Misję tą realizuje m.in. Prudnicki Ośrodek Kultury, który zaprasza na:

• koncert „SACRUM”, w wykonaniu Dziecięcego Studia Piosenki Prudnickiego Ośrodka Kultury – 5 października 2023 /czwartek/

oraz

• spektakl „Zapiski więzienne Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Droga Duchowa” – w wykonaniu Piotra Piechy i w reżyserii Jarosława Tochowicza – 6 października 2023 /piątek/.

„Zarówno koncert, jak i spektakl, są bezpłatne dla publiczności. W przypadku spektaklu zdecydowaliśmy się jednak na dwa terminy przedstawień (o godz. 11:00 i 19:00), oraz na rezerwację miejsc (przez szkoły i grupy zorganizowane), a także na dystrybucję bezpłatnych wejściówek (dla widzów indywidualnych).” – informuje placówka.

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 278

Reklamy

 

ReklamyFacebook