Prudnik24

Pracownia OZE dla dzieci z Rudziczki

Pracownia OZE dla dzieci z Rudziczki
01 października
21:53 2023

W Szkole Podstawowej w Rudziczce otwarto „Pracownię edukacyjną o tematyce OZE”. To kolejny w ostatnim czasie projekt ułatwiający naukę w tej placówce. Wcześniej otwarto tam interaktywną pracownię do nauki przedmiotów ścisłych.

Została ona sfinansowana przez Tauron, tym razem baza polepszy się dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w wysokości 75 000 zł. oraz wkładowi gminy w wysokości 3 333 zł.

„Jesteśmy dumni i zaszczyceni ogłaszając, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce razem z drugą szkołą w gminie Prudnik (chodzi o PSP nr 4, o czym pisaliśmy tu: Ekopracownia w „czwórce” – Prudnik24), zostały wybrane jako jedyne w całym powiecie, które otrzymały to znaczące dofinansowanie. To ogromne wyróżnienie i dowód na to, że praca i zaangażowanie w edukację ekologiczną zostały docenione.” – czytamy na fanpage’u gminy.

Oto lista wyposażenia, które pozwoli im na rozwijanie edukacji ekologicznej na zupełnie nowym poziomie:

🌟 Zestawy demonstracyjne do fotowoltaiki, pompy ciepła, solarów, biopaliw, turbiny wodnej – dla praktycznych doświadczeń,

🖥️ Monitor interaktywny, urządzenie wielofunkcyjne, laptop, dysk zewnętrzny – dla nowoczesnych form nauczania,

🪑 Zestaw mebli – dla komfortu i inspiracji,

💡 Energooszczędne oświetlenie LED – dla zrównoważonej przyszłości.

Dlaczego to takie ważne? „Ekopracownia 2023” to nie tylko miejsce, gdzie uczniowie będą eksperymentować i doświadczać z odnawialnymi źródłami energii. To także centrum innowacji pedagogicznej, gdzie będą się uczyć, że „Energia z wiatru, słońca, wnętrza ziemi i wody – to ratunek dla przyrody!” – czytamy dalej. Fot. Gmina Prudnik

Źródło: fb Gmina Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 277

Reklamy

 

ReklamyFacebook