Prudnik24

Doczekali się! Moszczanka z nową drogą

Doczekali się! Moszczanka z nową drogą
14 października
19:02 2023

Dwadzieścia lat. Tyle trwały starania mieszkańców Moszczanki o wyremontowanie powiatowej drogi łączącej ich wieś z Łąką Prudnicką.

Odnowiona droga została oficjalnie oddana do użytku w miniony czwartek. W inwestycji pomógł skuteczny lobbing poseł Katarzyny Czochary, a środki pozyskano w ramach dwóch rządowych programów.

– Jeden program to fundusze antycovidowe, drugi – fundusz Polski Ład. W sumie 15 milionów zł. Chciałabym podziękować panu premierowi za ten program i przychylność. Jest to bardzo ważny element dla mieszkańców pod względem bezpieczeństwa. – tłumaczyła parlamentarzystka.

Odcinek Łąka Prudnicka – Moszczanka prowadzi do najatrakcyjniejszych terenów województwa opolskiego – Gór Opawskich, stąd od lat był rozjeżdżany przez tutejszych, jak i turystów.

– Dwie dekady czekaliśmy na realizację tego zadania. Był to priorytet dla wioski. Ta ścieżka rowerowa i ten chodnik, to jest dla nas wybawienie – komentował sołtys Moszczanki Mieczysław Partyczny.

Do budowy drogi swoje własne środki dołożył też powiat prudnicki, to bo właśnie odcinek powiatowy i tym samym powiatowa inwestycja. 100 tysięcy zł. kosztowało samorząd opracowanie dokumentacji technicznej.

– Zostaje nam jeszcze jeden kawałeczek drogi, około jednego kilometra do granicy z powiatem nyskim. Na to zadanie mamy już zabezpieczenie finansowe w postaci czterech milionów zł. na ścieżkę pieszo-rowerową i drogę – poinformował nas wicestarosta prudnicki Janusz Siano. Tym samym odcinek turystyczny do powiatu nyskiego byłby całkowicie zmodernizowany. To, co już zrobiono, docenia także radna sejmiku województwa opolskiego Joanna Czochara.

– Dzisiaj możemy cieszyć się z przepięknej drogi razem ze ścieżką rowerową, która ma znaczenie strategiczne pod względem turystycznym – oceniła.

W ramach zadania odnowiono też przystanki autobusowe i oświetlenie. W sumie wyremontowano 4 kilometry drogi. Fot. M. Dobrzański

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook