Prudnik24

Włamywał się do altanek. Jest w rękach policji

Włamywał się do altanek. Jest w rękach policji
14 października
19:37 2023

Prudniccy kryminalni zatrzymali 20-latka podejrzanego o włamania do altanek działkowych. Łupem sprawcy padały głównie elektronarzędzia oraz wyposażenie domków. Śledczy odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. 

Pod koniec września prudniccy policjanci otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące włamań na terenie ogródków działkowych. Z altan zginęły głównie różnego rodzaju sprzęty elektroniczne oraz wyposażenie domków. Śledczy na miejscu tych zdarzeń, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady. Na podstawie zebranych materiałów z tymi przestępstwami funkcjonariusze powiązali 20-letniego mieszkańca gminy Głuchołazy.

– Dodatkowo na podstawie pracy operacyjnej szybko wyszło na jaw, że jest on odpowiedzialny za inne włamania na terenie działek. Ten mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pokrzywdzeni swoje straty wycenili na blisko 1 500 złotych. Policjanci dotarli również do miejsca, gdzie mężczyzna ukrył przedmioty. Funkcjonariusze w całości odzyskali skradzione mienie. – opisuje rzecznik prudnickiej komendy policji asp. Andrzej Spyrka.

20-latek usłyszał już 3 zarzuty kradzież z włamaniem oraz zarzut usiłowania włamania. Za co grozi mu do 10 lat więzienia. Młody mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Źródło: KPP Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook