Prudnik24

Reaguj. Możesz komuś uratować życie

Reaguj. Możesz komuś uratować życie
03 grudnia
15:53 2023

Zima nie odpuszcza. Policja apeluje, by zwracać uwagę na osoby samotne i bezdomne. Czasami jednym telefonem możemy uratować czyjeś życie!

– Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i nietrzeźwe przebywające na zewnątrz. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. – zauważa asp. Andrzej Spyrka, z tutejszej komendy policji. Jak dodaje, podjęta w porę interwencja i udzielona pomoc drugiemu człowiekowi może uratować jego życie.

– Policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i noclegu osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Takie osoby informowane są przez policjantów o możliwości przewiezienia do ośrodków, w których mogą przenocować i zjeść ciepły posiłek. – dodaje nasz rozmówca.

O miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, możemy powiadomić policję również korzystając z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wskazane miejsce zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy.

Źródło: KPP Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook