Prudnik24

Prudnicki dworzec dostrzeżony. Cieszą się też w Głuchołazach

Prudnicki dworzec dostrzeżony. Cieszą się też w Głuchołazach
04 grudnia
13:12 2023

Prudnik i Głuchołazy znalazły się w gronie laureatów konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2023 organizowanego przez Urząd Marszałkowski. Uroczysta gala odbyła się 23 listopada w Opolu.

Grzegorz Zawiślak – burmistrz Prudnika odebrał z rąk Andrzej Buły, marszałka Województwa Opolskiego wyróżnienie w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2023.

W kategorii obiekt użyteczności publicznej gmina Prudnik otrzymała nagrodę za realizację przedsięwzięcia pn. Budowa dworca autobusowego w Prudniku – centrum przesiadkowe.

Wyróżnienie przyznano za gruntowną poprawę warunków funkcjonowania dworca autobusowego poprzez budowę nowego obiektu z dodatkowymi elementami centrum przesiadkowego oraz atrakcyjną formę architektoniczną obiektu, podwyższającą jakość przestrzeni.

Przypomnijmy, że nowy dworzec oddano do użytku wczesną wiosną tego roku i od początku cieszy się dobrymi opiniami ze strony podróżnych. Inwestycja była zrealizowana ze środków budżetu gminy i z dofinansowaniem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego. W sumie parterowy obiekt kosztował 9,5 mln zł.

Z kolei Głuchołazy w kategorii „przestrzeń publiczna” zdobyły wyróżnienie za budowę kładki dla pieszych i rowerzystów nad Białą Głuchołaską w Głuchołazach. W kategorii „Perła Przestrzeni 25-lecia” miasto zdobyło nagrodę (było pięć równoważnych nagród głównych) za rewitalizację dawnego obszaru uzdrowiskowego oraz rewaloryzację Parku Zdrojowego w Głuchołazach.

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook