Prudnik24

Kiedy nowy cmentarz?

Kiedy nowy cmentarz?
05 grudnia
11:28 2023

Powraca temat budowy w Prudniku nowego cmentarza. Jak zapowiada burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, gmina podjęła już w tej sprawie odpowiednie kroki.

Budowa nowej nekropolii planowana jest od dziesięciu lat. Lokalizacją, jaką wybrano, jest teren w pobliżu osiedla Jesionowe Wzgórze. Gmina przed laty pozyskała na ten cel grunty od państwa.

Według burmistrza Grzegorza Zawiślaka na obecnym cmentarzu zabezpieczone miejsca wystarczą na kilka lat.

– W przeszłości gmina zrobiła już dokumentację pod planowaną inwestycję, ale prawdopodobnie przez zaniedbanie w 2017 roku nie przedłużono terminu ważności tych dokumentów. Dlatego byliśmy zmuszeni wykonać nową dokumentację. – wyjaśnia sternik gminy.

Aktualnie trwa procedura klasyfikacji gruntu, która, niestety, się przedłuża. Gdy zostanie ona spełniona, władze wystąpią o pozwolenia budowlane. Zadanie to potężna inwestycja, której koszt ocenia się na 10 milionów zł. Na wydatki złoży się m.in. procedura odrolnienia terenu, budowa kaplicy cmentarnej, alejek, czy ogrodzeń.

– Nowa prudnicka nekropolia będzie miała około pięć hektarów. – podsumowuje Grzegorz Zawiślak.

Cmentarz Komunalny w Prudniku powstał w XIX wieku. Przed kilkunastu laty został powiększony o teren przyległych ogrodów działkowych. Fot. M. Dobrzański

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook