Prudnik24

TVP3 Opole: w Prudniku nadzieja dla ciężko chorych

TVP3 Opole: w Prudniku nadzieja dla ciężko chorych
05 grudnia
11:41 2023

Wyleczyć w szpitalu najcięższe przypadki, a potem dać możliwość leczenia się w domu. Tak ma funkcjonować nowy Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niewydolności Oddechowej w Prudnickim Centrum Medycznym. O sprawie informuje TVP3 Opole.

Nieinwazyjna wentylacja płuc oparta na doświadczeniach doktora Zbigniewa Szkulmowskiego ma być ratunkiem dla osób, które nie są już w stanie normalnie funkcjonować.

Taka nowość funkcjonuje w prudnickim Szpitalu Powiatowym w Prudniku, gdzie staraniem Zarządu Spółki i dr Renaty Franke utworzono Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niewydolności Oddechowej, który działa w ramach Oddziału Internistycznego PCM S.A. Na chorych czeka 14 łóżek, wykwalifikowany personel oraz nowoczesny sprzęt. Leczenie w ośrodku znajdą pacjenci z przewlekłą niewydolnością oddechową, chorobami płuc, klatki piersiowej, infekcjami.

W materiale stacji wypowiadają się m.in. starosta prudnicki Radosław Roszkowski, dr Renata Franke, czy prezes prudnickiego szpitala Paweł Rubiński. Link: Nadzieja dla ciężkochorych. W Prudniku powstał Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Niewydolności Oddechowej (tvp.pl)

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook