Prudnik24

Co z budową mieszkań?

Co z budową mieszkań?
06 grudnia
14:13 2023

Nie udało się znaleźć 32 chętnych rodzin, które byłyby pierwszymi najemcami planowanego budynku mieszkalnego, który powstać ma w pobliżu komendy policji w Prudniku.

Przypomnijmy, że budynek planowany jest w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Opolskie Południe, zwanej w skrócie SIM. Władze Prudnika sądzą, że powodem niskiego zainteresowania może być miniona kampania wyborcza.

– To efekt obietnic polityków podczas długiej kampanii wyborczej. Zainteresowanie jest ostrożne. W czasie kampanii pojawiło się dużo różnych propozycji wsparcia osób, które chcą pozyskać mieszkanie. To spowodowało taką wstrzemięźliwość przy podjęciu decyzji. Myślę, że po wyborach te warunki będą już jasne. – tak ocenił sytuację w rozmowie z Radiem Opole burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Samorządowiec uważa, że problemem jest zbyt rygorystyczne, ustawowe kryterium dochodowe, które muszą spełniać potencjalni najemcy mieszkań SIM.

– Nie musimy mieć na ten pierwszy budynek pełnego obłożenia. Jak będzie wynosiło 50 procent, to możemy spokojnie wystartować z budową. Pozostali najemcy, właściciele będą mogli pojawić się później. Związanego z tym ryzyka nie ma, bo głód mieszkań jest również bardzo duży w Prudniku, gdzie od ok. 30 lat nie powstał budynek wielorodzinny. – dodaje burmistrz.

Gmina Prudnik w ramach SIM Opolskie Południe ma pozwolenie budowlane oraz zapewnione kredytowanie prudnickiej inwestycji. Potencjalny lokator musi partycypować w inwestycji jednorazową kwotą wynoszącą 20 procent kosztów budowy lokalu mieszkaniowego. W Prudniku planuje się budowę 160 mieszkań.

W związku z sytuacją nabór został przedłużony do końca stycznia przyszłego roku.

Maciej Dobrzański

Źródło: Radio Opole

1 komentarz

  1. He,he,he.
    He,he,he. 08 grudnia, 17:17

    Tusk obiecał kredyt oprocentowany 0,00%, a SLD(PZPR) mieszkania za darmo.
    To ludzie czekają.

    Reply to this comment

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook