Prudnik24

Kolejny film kręcony w Prudniku już niebawem w telewizji

Kolejny film kręcony w Prudniku już niebawem w telewizji
19 grudnia
20:58 2023

Po „Konopacka. Walka o złoto” na ekrany Telewizji Polskiej wchodzi kolejna produkcja, do której zdjęcia były w dużej mierze kręcone w Prudniku.

Mowa o filmie „W szachu. Ostatnia rozgrywka”. Jak poinformowało kilka dni temu Biuro Programowe Telewizji Polskiej, film będziemy mogli obejrzeć 6 stycznia 2024 roku o godzinie 20.30 (program TVP 1).

„Twórcy poświęcili swe dzieło pamięci Akiwy Rubinsteina, najwybitniejszego polskiego szachisty. Stanowczo nie jest to jednak film dokumentalny czy biograficzny. Tamte burzliwe czasy i postaci przywołuje w myśl lirycznie wykreowanej wizji scenarzystów i reżyserskiego zamysłu Marka Bukowskiego.” – informuje czasopismo szachowe „Mat”.

Poza Prudnikiem (sceny m.in. w willi Fränkla) planem zdjęciowym był też zamek w Mosznej.

Na fotografii: Wojciech Mecwaldowski (A. Rubinstein), Dariusz Pieróg (P. Frydman), Jacek Knap (S. Tartakower) Maciej Miszczak (K. Makarczyk), Jan Wieczorkowski (D. Przepiórka), oraz stojący pośrodku redaktor Mata (konsultant na planie filmowym).

W filmie wzięło udział bardzo wielu statystów pochodzących z Prudnika i okolic. Również scenariusz to dzieło prudniczanina Macieja Dancewicza. Fot. Karolina Grabowska\TVP

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook