Prudnik24

Kolejny kandydat na burmistrza Prudnika. Stanisław Mięczakowski ogłasza start

Kolejny kandydat na burmistrza Prudnika. Stanisław Mięczakowski ogłasza start
31 grudnia
19:22 2023

Po Leszku Czerebie (kandydat z ramienia PO), start w wyborach na burmistrza Prudnika ogłosił dziś Stanisław Mięczakowski, radny gminy Prudnik.

– Potwierdzam swoja kandydaturę na stanowisko burmistrza, jako osoba niezależna z komitetu wyborczego, który tworzymy – TAK! dla Ziemi Prudnickiej. – usłyszeliśmy od Stanisława Mięczakowskiego. Czym motywuje swój start?

– Decyzję o kandydowaniu podjąłem kilka miesięcy temu. Długo dojrzewała we mnie ta decyzja. Dlaczego kandyduję? Aby mieć realny wpływa na to jak ma wyglądać nasze miasto i gmina, aby móc wyprowadzić samo miasto jak i gminę z obecnej sytuacji, o której wszyscy nasi mieszkańcy mówią i dostrzegają – stracone 5 lat, bardzo wiele niezrealizowanych obietnic i brak jakiejkolwiek sensownej wizji tego co można zrobić z miejscem, w którym wszyscy żyjemy. Ogólnie mówiąc – bycie dobrym gospodarzem! – mówi kandydat.

Stanisław Mięczakowski ma 47 lat. Do 2023 roku był zawodowym strażakiem. Obecnie pracuje w Starostwie Powiatowym w Prudniku w Referacie zarządzania Kryzysowego na stanowisku Inspektora. Jak sam mówi udziela się również jako członek Zarządu Szkoły Stowarzyszeniowej w Łące Prudnickiej.

Radny startować będzie z komitetu TAK! dla Ziemi Prudnickiej. Jego współzałożycielami są Krzysztof Fejdych (syn byłego burmistrza Franciszka Fejdycha) i Tomasz Wójtowicz (nauczyciel).

– Tworzymy zespół niezależnie od przynależności partyjnych bo one na poziomie samorządu nie mają prawa determinować pracy na rzecz mieszkańców – dodaje Stanisław Mięczakowski.

Maciej Dobrzański

2 komentarze

 1. Prudniczanin
  Prudniczanin 02 stycznia, 16:37

  Co ten Pan chce zrobić jako Burmistrz skłócić miasto, tak jak skłóciła Łąkę Prudnicką. Przez 5 lat był w radnym Gminy z ramienia PIS. Nic wielkiego nie zrobił – oprócz tego że ciągle mieszał wszędzie. Teraz nagle jest już w innym ugrupowaniu i co zrobił się idealny. Bzdura. Osoba nie godna zaufania. Sprawa z księdzem, to akurat prawda – jest już z nowym księdzem w konflikcie. Miedzy innymi dzięki temu Panu wioska jest skłócona – jak taki człowiek może mówić że chce być dobrym gospodarzem – jak u siebie w miejscowości z większością jest w konflikcie. Panie Mięczakowski ma Pan swoją emeryturę w wieku 47 lat i dorabia Pan sobie w Starostwie – mało jeszcze Panu?????? Pan nie jest społecznikiem, Pan chce władzy – a taka władza już minęła 15 października 2023 r.

  Reply to this comment
 2. Aleksander zemdel
  Aleksander zemdel 01 stycznia, 18:50

  Kolejny EMERYT i człowiek który oszukał swoich wyborców startując wcześniej z list PiS. Wystarczy, że Pan Mięczakowski krytykuje od początku Zawiślaka co podoba się prudnickiej PO w tym Panu Roszkowskiemu i za to zdobył punkty. Kolejna odnoga PO powstała pod płaszczykiem niezależnego, haha. Kolejny awanturnik należy dodać…

  Reply to this comment

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook