Prudnik24

Kolejny kandydat na burmistrza Prudnika. Stanisław Mięczakowski ogłasza start

Kolejny kandydat na burmistrza Prudnika. Stanisław Mięczakowski ogłasza start
31 grudnia
19:22 2023

Po Leszku Czerebie (kandydat z ramienia PO), start w wyborach na burmistrza Prudnika ogłosił dziś Stanisław Mięczakowski, radny gminy Prudnik.

– Potwierdzam swoja kandydaturę na stanowisko burmistrza, jako osoba niezależna z komitetu wyborczego, który tworzymy – TAK! dla Ziemi Prudnickiej. – usłyszeliśmy od Stanisława Mięczakowskiego. Czym motywuje swój start?

– Decyzję o kandydowaniu podjąłem kilka miesięcy temu. Długo dojrzewała we mnie ta decyzja. Dlaczego kandyduję? Aby mieć realny wpływa na to jak ma wyglądać nasze miasto i gmina, aby móc wyprowadzić samo miasto jak i gminę z obecnej sytuacji, o której wszyscy nasi mieszkańcy mówią i dostrzegają – stracone 5 lat, bardzo wiele niezrealizowanych obietnic i brak jakiejkolwiek sensownej wizji tego co można zrobić z miejscem, w którym wszyscy żyjemy. Ogólnie mówiąc – bycie dobrym gospodarzem! – mówi kandydat.

Stanisław Mięczakowski ma 47 lat. Do 2023 roku był zawodowym strażakiem. Obecnie pracuje w Starostwie Powiatowym w Prudniku w Referacie zarządzania Kryzysowego na stanowisku Inspektora. Jak sam mówi udziela się również jako członek Zarządu Szkoły Stowarzyszeniowej w Łące Prudnickiej.

Radny startować będzie z komitetu TAK! dla Ziemi Prudnickiej. Jego współzałożycielami są Krzysztof Fejdych (syn byłego burmistrza Franciszka Fejdycha) i Tomasz Wójtowicz (nauczyciel).

– Tworzymy zespół niezależnie od przynależności partyjnych bo one na poziomie samorządu nie mają prawa determinować pracy na rzecz mieszkańców – dodaje Stanisław Mięczakowski.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook