Prudnik24

Wóz „drabina” dla prudnickiej Straży

Wóz „drabina” dla prudnickiej Straży
15 stycznia
11:34 2024

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zasoby sprzętowe Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku wzbogacone zostaną o nowy specjalistyczny wóz bojowy – drabina pożarnicza.

W ubiegłym tygodniu (09.01.br.) Radosław Roszkowski, jako prezes Euroregionu Pradziad, uczestniczył w Ostrawie w posiedzeniu Komitetu Monitorującego Program Interreg Czechy-Polska. Komitet przyjął projekty wspierające państwowe i ochotnicze straże pożarne, zakładające m.in. tworzenie wspólnych systemów reagowania, transgraniczne ćwiczenia służb ale i doposażenie w nowoczesny sprzęt. Jednym z finalnych beneficjentów projektów będzie właśnie KP PSP z Prudnika.

– To bardzo dobra i ważna wiadomość, troska o zdrowie, bezpieczeństwo i spokój mieszkańców Ziemi Prudnickiej przyświeca pracy Samorządu Powiatu Prudnickiego od zawsze, a to właśnie strażacy stoją na pierwszej linii tych działań. Cieszę się, że udało mi się nakłonić Komendę Wojewódzką Straży, by tym razem kolejny wóz, w ramach unijnego programu polsko-czeskiego trafił właśnie do Prudnika, a ja mogłem poprzeć te starania w ramach Komitetu, podsumowuje starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

Warto wspomnieć, że przed około 10-ciu laty, dzięki podobnemu projektowi Starostwa Powiatowego do prudnickiej komendy trafiła Scania, która w 2023r. przekazana została na stan OSP Łąka Prudnicka.

Źródło: Powiat Prudnicki

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook