Prudnik24

Parking odciąży ul. Kolejową? Pomysł starosty nabiera rozpędu

Parking odciąży ul. Kolejową? Pomysł starosty nabiera rozpędu
17 stycznia
11:48 2024

Starosta prudnicki Radosław Roszkowski poinformował dziś, że akceptację gminy uzyskał jego pomysł budowy dużego parkingu na łące u zbiegu ulic Łokietka i Mieszka 1. Ma od odciążyć ulicę Kolejową, która choć teoretycznie dwupasmowa, w praktyce utrudnia życie kierowcom, bo znaczna część jednego z pasów pełni rolę…parkingu.

Oto, co napisał Radosław Roszkowski w mediach społecznościowych:

Celem udrożnienia ulicy Kolejowej i zabezpieczenia miejsc parkingowych dla mieszkańców, przyjezdnych i gości podjąłem inicjatywę stworzenia centrum przesiadkowego nieopodal dworca PKP, w rozwidleniu ulic Mieszka I i Łokietka. Powstałby tam parking na ponad 100 miejsc, z możliwością doładowania aut i rowerów elektrycznych oraz wózków inwalidzkich, całość w systemie Park & Ride. Gmina Prudnik przyjęła mój pomysł życzliwie, Rada Miejska wkrótce przegłosuje zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, Burmistrz wniósł ciekawe wnioski dotyczące odwodnienia terenu i montażu zadaszenia z fotovoltaiką. Unijne środki na pokrycie sporego kosztu przedsięwzięcia partnerskiego projektu Powiatu Prudnickiego i Gminy Prudnik, pochodzić będą zasobów, które dla Subregionu Południowego zabezpieczył Zarząd Województwa Opolskiego, z Marszałkiem Andrzej Buła na czele.

Niebawem pojawił się także komunikat burmistrza, Grzegorza Zawiślaka:

Nowe miejsca parkingowe, które usprawnią komunikację na ulicy Kolejowej było tematem spotkania roboczego z Starostą Prudnickim. Pomysł pojawił się ponad rok temu, a teraz wspólnie Gmina Prudnik oraz Powiat Prudnicki doszły do etapu planowania inwestycji oraz wspólnego złożenia wniosku w ramach środków przyznanych nam przez zarząd województwa opolskiego z marszałkiem Andrzej Buła na czele w ramach naszej przynależności do Subregion Południowy. Inwestycja ma mieć lokalizację w okolicy ul Kolejowej, pomiędzy ulicami Łokietka i Mieszka I. To miejsca postojowe, punkt ładowania samochodów i rowerów elektrycznych, odwodnienie terenu, połączenie od ul. Kolejowej do rzeki ciągami pieszo-rowerowymi. Dodatkowo, jeżeli pozwolą na to warunki przyłączeniowe, miejsca postojowe będą zadaszone wiatami z instalacją fotowoltaiczną. Czekam jeszcze na zatwierdzenie pomysłu i planu zagospodarowania przestrzennego przez Radnych Rady Miejskiej i dalej działamy.

Do tematu powrócimy.

(m)

Parking oznaczony białym pasem – 3 1KP

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook