Prudnik24

Rekordowy budżet gminy Prudnik

Rekordowy budżet gminy Prudnik
17 stycznia
19:19 2024

Budżet gminy Prudnik uchwalony został na rekordowym poziomie ponad 187 milionów złotych, w tym ponad 57 milionów złotych zostanie wydanych na inwestycje!

Grudniowe sesje Rady Miejskiej w Prudniku są jednymi z najważniejszych w roku, bo właśnie wtedy uchwalany jest budżet na przyszły rok. 21 grudnia 2023 r. Radni Rady Miejskiej w Prudniku przegłosowali rekordowy budżet na 2024 r. Ogólnie wydatki budżetowe osiągną kwotę 187.129.000,00 zł . Nigdy wcześniej budżet nie zbliżył się do tej sumy.

Najważniejszym faktem jest, że w tej kwocie aż 57.182.777,47 zł. przeznaczone będzie na zadania inwestycyjne – Jest to bardzo ambitny budżet. Pełen zadań inwestycyjnych, tych dużych, ale i wielu mniejszych. Pragnę zaznaczyć, że na większość z nich pozyskaliśmy środki zewnętrzne tak, by każda nasza złotówka została przemnożona – mówi Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika.

Największymi inwestycjami, które będą realizowane w tym roku są: przebudowa budynku na ul. Tkackiej, modernizacja stadionu, budowa ulicy Działkowej oraz ulicy Przemysłowej na strefie inwestycyjnej. Ogólnie w budżecie znalazło się aż 36 zadań inwestycyjnych.

Na co wydatkowane są pozostałe środki z budżetu gminy? Najwięcej trafia do oświaty i jest to 49 mln złotych. Spora kwota zasila także budżet związany ze świadczeniami społecznymi i jest to 26 mln złotych. Administracja kosztuje 12 mln złotych. Natomiast budżet 10 mln zł trafia do placówek kultury, zaś utrzymanie obiektów sportowych wiążę się z wydatkiem 5 mln złotych.

Źródło: Gmina Prudnik

2 komentarze

 1. Jan Pawlak
  Jan Pawlak 20 stycznia, 18:24

  W upadającym mieście pieniądze na stadion piłkarski.Panie Burmistrzu potrzebujemy przede wszystkim chleba(miejsca pracy!!!) a nie igrzysk(zwłaszcza w wydaniu kiepskich kopaczy)”Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur”-tak to jest jak kiepski sołtys bierze się za rządzenie miastem-mając prawicowy sprzyjający rząd w Wa-wie -stracimy niebawem prawa miejskie-jeszcze trochę a wchłonie nas Lubrza,która ma przynajmniej gospodarza a obrażającego się na wszystkich „wsioka”

  Reply to this comment
  • Jan Pawlak
   Jan Pawlak 20 stycznia, 18:28

   W upadającym mieście pieniądze na stadion piłkarski.Panie Burmistrzu potrzebujemy przede wszystkim chleba(miejsca pracy!!!) a nie igrzysk(zwłaszcza w wydaniu kiepskich kopaczy)”Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur”-tak to jest jak kiepski sołtys bierze się za rządzenie miastem-mając wcześniej prawicowy sprzyjający rząd w Wa-wie -stracimy niebawem prawa miejskie-jeszcze trochę a wchłonie nas Lubrza,która ma przynajmniej gospodarza a nie obrażającego się na wszystkich „wsioka”

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook