Prudnik24

Wyprawka za adopcję psa? Głogówek zachęca

Wyprawka za adopcję psa? Głogówek zachęca
21 stycznia
19:21 2024

Wysokie koszty utrzymania bezpańskich psów, które z gminy Głogówek trafiają do schroniska w Kędzierzynie Koźlu sprawiły, że magistrat chce wprowadzić wyprawki adopcyjne. Jak na ten pomysł zapatrują się mieszkańcy sprawdzał burmistrz Piotr Bujak.

Samorządowiec poinformował w mediach społecznościowych o kwotach, jakie gmina rocznie wydaje na utrzymanie wyłapanych na jej terenie bezpańskich psów.

„Za pobyt każdego psa gmina ponosi miesięczną opłatę. W 2023 r. było to 633 zł . Łączny koszt pobytu naszych czworonogów w schronisku wyniósł za miniony rok 134.199 zł . Rekordziści przebywają tam od 2013 r.” – czytamy we wpisie burmistrza na facebooku. Szef gminy przekonuje, że chciałby ułatwić adopcję psów i zachęcić do niej, a z drugiej zmniejszyć koszty. „Mamy możliwość wprowadzenia wyprawki finansowej w kwocie 800 zł za adopcję psa (na zabiegi weterynaryjne, karmę itd.), który został zabrany z terenu naszej gminy i przebywa w schronisku od co najmniej kilku miesięcy. Oczywiście wypłata uzależniona byłaby od spełnienia konkretnych warunków przez adoptującego określonych w specjalnej umowie. Ich spełnienie podlegałoby okresowej kontroli. Co Państwo myślą o takim rozwiązaniu? Jest potrzebne? Sprawdzi się? Czy warto spróbować?” – pyta samorządowiec.

„Świetne rozwiązanie, pieski szczęśliwe,w domu.wesoło.Ja przygaręłam pieska wyrzuconego z samochodu.To była jedna z.najlepszych decyzji w życiu,mam wspaniałego przyjaciela.” pisze jedna z internautek (pis.oryg.). „My jesteśmy za! Każdy pomysł, który może pomóc naszym podopiecznym znaleźć nowe, dobre domy to dobry pomysł” – odpowiadają przedstawiciele kędzierzyńskiego schroniska. Cała dyskusja pod linkiem: (20+) Facebook. Fot. Schronisko w Kędzierzynie-Koźlu.

Maciej Dobrzański

1 komentarz

  1. Damm
    Damm 23 stycznia, 18:57

    Witam,czy kwota za adoptacje psa z chroniska w wysokosci 800 zl jest jednorazowa,czy stala?Czy jest mozliwe wsparcie finansowe w przeciagu dalszego okresu opieki nad czworonogiem?Dziekuje za odpowiedz-Damian z Krepnej.

    Reply to this comment

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook