Prudnik24

Ceny nie wzrosną

Ceny nie wzrosną
28 stycznia
16:48 2024

O wzrost cen za przejazdy międzymiastowe nie muszą się martwić m.in. pasażerowie w powiecie prudnickim i głubczyckim. To dlatego, że Powiatowo-Gminny Związek Transportu „Pogranicze”. który zarządza przewozami na tym obszarze otrzyma blisko 5,5 mln zł dopłaty.

Informacje taką przekazał wicestarosta Janusz Siano. Pieniądze dla związku mają pochodzić z Państwowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

– Jest to największa dopłata w województwie, co też stabilizuje naszą sytuację finansową. Nie zamierzamy podnosić cen biletów ponieważ po analizie poprzedniego roku bilansujemy się, a wpływ na to ma duże wsparcie rządowe. Koszty jesteś w stanie pokryć. Po przeprowadzeniu przetargu, a był to przetarg międzynarodowy, od roku 2024 PKS Głubczyce stał się naszym podmiotem wewnętrznym. Podpisaliśmy z nim umowę na 10 lat. – ocenił w rozmowie z Radiem Opole Janusz Siano, przewodniczący Powiatowo-Gminnego Związku Transportu „Pogranicze”.

I w takim też czasie firma ta zajmować się będzie przewozami pasażerskimi dla Powiatowo-Gminnego Związku Transportu „Pogranicze”. Należy do niego osiem samorządów z południa Opolszczyzny. Wkład tych gmin i powiatów do komunikacji publicznej wyniesie w tym roku ponad 700 tys. zł. Pieniądze te, włącznie z dotacją państwową pokryją koszty przewozów pasażerskich na 65 liniach. Łączna długość kursów wynieść ma 1,8 mln wozokilometrów.

Maciej Dobrzański

Źródło: Radio Opole

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook