Prudnik24

Więcej niż w ubiegłym roku. Sztab WOŚP już policzył

Więcej niż w ubiegłym roku. Sztab WOŚP już policzył
28 stycznia
22:00 2024

Po raz kolejny w Prudniku kwestowano na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka prowadzona była w całej Polsce na rzecz chorób płucnych po okresie koronawirusa. Wynik w Prudniku jest lepszy od tego z zeszłego roku.

Prudnicki sztab tradycyjnie już mieścił się w Prudnickim Ośrodku Kultury. W przeddzień 32 finału wielu prudniczan, w tym członków PTTK, wzięło udział w biegu „Policz się z cukrzycą, zorganizowanym przez ASIP, który wyruszył spod altany w prudnickim parku.

Natomiast gro wydarzeń finałowych miało miejsce niedzielne popołudnie w kinie Diana, gdzie odbyło się kilka koncertów – wystąpiły m.in. zespoły The Jam Session, Euforia, a także wokaliści Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Prudniku w pokazie „Licealna scena”, czy Dziecięce Studio Piosenki i zespoły taneczne POK w panelu „Małe talenty, duże serca”.

W ubiegłym roku w gminie Prudnik zebrano 64 tysiące zł. Tym razem prudniczanie okazali się jeszcze bardziej hojni.

– Kwota jaką zebraliśmy, to 72 916,85 złotych, złoty pierścionek i obrączka oraz waluta obca.
Wielki podziękowania dla szefowej Sztab WOŚP w Prudniku Joanny Korzeniowskiej i całego zespołu wspierającego: wolontariuszy zbierających i liczących, pracowników Prudnickiego Ośrodka Kultury, Kino Diana w Prudniku i Agencji Sportu i Promocji w Prudniku za serca, które włożyliście w tą zbiórkę. – komentuje „na gorąco” burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Fot. fanpage na fb: Grzegorz Zawiślak – Burmistrz Prudnika

(m)

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook