Prudnik24

Nie będzie parkingu na łące. Starosta: wycofuję się

Nie będzie parkingu na łące. Starosta: wycofuję się
10 lutego
11:38 2024

Konsultacje społeczne, jakie zorganizowało prudnickie starostwo spowodowały, że Radosław Roszkowski, starosta prudnicki, zrezygnował z pomysłu utworzenia parkingu na styku ulic Mieszka 1 i Łokietka. Miał on – przypomnijmy – odciążyć ulicę Kolejową, która częściowo jest zastawiona przez parkujące tam samochody.

Parking na tzw. łące, położonej niemal równolegle do ul. Kolejowej to pomysł, który poparła również gmina Prudnik i większość radnych. Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak mówił, że pod kątem inwestycji zmieniony zostanie plan zagospodarowania przestrzennego. Obu stronom chodziło o to, by po latach od modernizacji ulicy Kolejowej jej mieszkańcy nie parkowali swoich samochodów na ulicy, ponieważ w ten sposób zajęta była niemal połowa jednego z pasów jezdni, a to stwarzało komunikacyjne niebezpieczeństwo. Co zatem zmieniły konsultacje?

– Po wysłuchaniu dyskusji, uwag radnej Urszuli Rzepieli, architekta Witolda Standery, artykułu w Tygodniku Prudnickim, przyznaję, że koncepcja ta jest szkodliwa dla środowiska naturalnego. Lepszymi rozwiązaniami są: budowa podobnego parkingu na terenie byłej otaczarni lub wygospodarowanie miejsc parkingowych dla mieszkańców za blokami. Sugestie, by przez 4 lata pozostawić stan obecny uważam za szkodliwą i niebezpieczną. – komentuje w rozmowie z Gazetą Prudnik24 Radosław Roszkowski. – Mam nadzieję, że teren, na którego części miał powstać parking, w całości przeznaczony i zagospodarowany zostanie na powiększenie areałów rekreacyjnych miasta.

Była otoczarnia to teren zielony sąsiadujący z ogrodami działkowymi, przez który prowadzi dzika obecnie ścieżka w kierunku rzeki. Dzika, a więc i często goszcząca tych prudniczan, którzy za kołnierz, a już tym bardziej „w krzaki” nie wylewają. Może zatem parking w takiej lokalizacji nieco ucywilizowałby to miejsce?

Będziemy śledzić dalszy rozwój tego tematu. Jak na razie koncepcja ekologiczna i liczne komentarze optujące za tym, by łąkę pozostawić w stanie, w jakim istnieje tu od dziesiątek lat, przeważyła. Można się też spodziewać, że gmina będzie rozbudowywać plac zabaw, który niedawno tam powstał. To i tak miało się stać – bez względu na budowę parkingu, co zapowiadał burmistrz. Fot. M. Dobrzański

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook