Prudnik24

Obwodnica coraz bliżej. Jest decyzja środowiskowa

Obwodnica coraz bliżej. Jest decyzja środowiskowa
11 lutego
13:18 2024

Burmistrz Głogówka, Piotr Bujak, podpisał decyzję środowiskową dla budowy długo wyczekiwanej obwodnicy miasta.

– Złożyłem jeden z najważniejszych podpisów w całej kadencji. Podpisałem tzw. decyzję środowiskową dla budowy obwodnicy wschodniej Głogówka. To zakończenie pierwszego, formalnego etapu tego zadania. Kolejny to prace projektowe, które będą realizowane na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu – mówi Piotr Bujak.

Decyzja włodarza została poprzedzona pozytywnymi opiniami Wód Polskich, Sanepidu i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

– Będziemy teraz opracowywali dokumentację do ogłoszenia przetargu na zaprojektowanie tej obwodnicy. Myślę, że w pierwszym lub drugim kwartale tego roku ogłosimy przetarg – poinformował naszą redakcję Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Obwodnica pozwoli wyprowadzić część ruchu ciężarowego z centrum miasta, m.in. z ronda im. Georga III von Oppersdorffa, gdzie Droga Wojewódzka nr 416 zbiega się z krajówką nr 40.

Na powstanie drogi Głogówek ma zagwarantowane 28,5 mln. zł. z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a koszt całej inwestycji może wynieść nawet 58 mln. zł. Natężenie ruchu na DW 416 w mieście to 3699 pojazdów na dobę. Obwodnica powinna być gotowa do użytku do 2027 roku. Fot. screen z mat. TVP3 Opole

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook