Prudnik24

Marszałek gości w powiecie prudnickim

Marszałek gości w powiecie prudnickim
14 lutego
18:49 2024

Z okazji dwudziestolecia obecności Polski w Unii Europejskiej marszałek województwa Andrzej Buła gości we wszystkich powiatach Opolszczyzny. Od poniedziałku do jutra trwa jego wizyta w powiecie prudnickim.

Marszałkowskie odwiedziny w naszym powiecie rozpoczęły się dwa dni temu w hotelu Oaza od spotkania dotyczącego wykorzystania funduszy europejskich dla województwa opolskiego w nadchodzących latach oraz programów społecznych dla organizacji i mieszkańców. Kolejnym akcentem wizytacji – tego samego dnia – było spotkanie z sołtysami, strażakami ochotnikami oraz mieszkańcami obszarów wiejskich w Krobuszu. Dotyczyło ono wszelkich aktywności w tego rodzaju społecznościach, na które można pozyskiwać środki unijne.

– Są tutaj ludzie aktywni i współodpowiedzialni za to, co się dzieje wokół nich. Dzięki aktywnym sołectwom, kołom gospodyn wiejskich, śląskim kobietom wiejskim, czy też dzięki strażakom nie tylko zmieniamy na lepsze nasze otoczenie, ale przede wszystkim uczymy się siebie nawzajem. Dziś pokazujemy tym wszystkim ludziom, jakie możliwości wsparcia w różnych obszarach organizacji pozarządowych będzie można otrzymać – komentowała Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego.

– To ważny dzień dla prudnickiego rolnictwa, które należy do najmocniejszych w kraju. Z jednej strony zaczął się protest rolników związany z niekorzystnymi rozwiązaniami prawnymi i zalewem polskiego rynku rolnego żywnością z Ukrainy, a z drugiej strony mamy bardzo ważne spotkanie organizowane przez zarząd województwa opolskiego i urząd marszałkowski. Dziś też można było usłyszeć dobre informacje o konkursach, które są ogłaszane przez zarząd województwa i o pieniądzach, które będą dostępne w kolejnych latach – dodawał starosta prudnicki Radosław Roszkowski omawiając spotkanie w Krobuszu.

Dziś z kolei – w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza marszałek Andrzej Buła spotkał się z przedstawicielami sportu, kultury i turystyki z ziemi prudnickiej. Jutro natomiast o godz. 16:30 planowane jest otwarte spotkanie marszałka i wojewody z mieszkańcami powiatu prudnickiego w auli Zespołu Szkół w Głogówku. Fot. Powiat Prudnicki

(m)

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook