Prudnik24

Finał wizyty marszałka

Finał wizyty marszałka
17 lutego
16:42 2024

W dniach 12, 14 i 15 lutego miała miejsce wizyta marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły w powiecie prudnickim. Powiat prudnicki znalazł się tym samym w gronie wszystkich innych powiatów na Opolszczyźnie, które marszałek odwiedził z okazji dwudziestolecia obecności Polski w Unii Europejskiej.

O pierwszym ze spotkań pisaliśmy tu: Marszałek gości w powiecie prudnickim – Prudnik24. W środę 14 kwietnia, jak również zaznaczyliśmy w olinkowanym tekście,  w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza marszałek Andrzej Buła spotkał się z przedstawicielami sportu, kultury i turystyki z ziemi prudnickiej. „Podczas przygotowanych przez urzędników urzędu marszałkowskiego prezentacji można było dowiedzieć się o dotychczas zrealizowanych przedsięwzięciach oraz o tych już zaplanowanych.

Jednym z akcentów spotkania było również przekazanie dofinansowania dla zadania: „Fabryka muzykantów – chcemy się rozwijać” przygotowanego przez bialską orkiestrę dętą, które wygrało w 6. edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Finał odwiedzin miał miejsce w miniony czwartek w Zespole Szkół w Głogówku. Obok marszałka Buły z mieszkańcami spotkali się wicemarszałek Zuzanna Donath-Kasiura i wojewoda opolski Monika Jurek.
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządu powiatu prudnickiego – starosta Radosław Roszkowski oraz członek zarządu powiatu Dragomir Rudy. Podczas spotkania poruszono wiele kwestii z obszaru transportu, zdrowia oraz edukacji. Relację video nasi Czytelnicy znajdą pod tym linkiem: https://fb.watch/qgyY6YMDBw/

Reasumując, można powiedzieć, że cel wizyty marszałka tak w powiecie prudnickim, jak i pozostałych samorządach na Opolszczyźnie służył głównie podsumowaniu wykorzystania funduszy unijnych dla województwa opolskiego w latach ubiegłych oraz wprowadzenia do kolejnej perspektywy ich wydatkowania. Ponadto przedstawione zostały formy wsparcia samorządu województwa opolskiego dla organizacji pozarządowych oraz programów socjalnych dla mieszkańców. Fot. Powiat Prudnicki zdjęcia pochodzą ze spotkania w I LO w Prudniku.

(m)

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook