Prudnik24

Nowe miejsca pracy w Prudniku? Inwestor chce otworzyć produkcję

Nowe miejsca pracy w Prudniku? Inwestor chce otworzyć produkcję
18 lutego
19:02 2024

Burmistrz Grzegorz Zawiślak poinformował dziś, że pojawił się chętny inwestor do rozpoczęcia działalności na terenie prudnickiej strefy ekonomicznej. Włodarz zrelacjonował też spotkanie z przedstawicielami Katowickiej Strefy Ekonomicznej.

Spotkanie burmistrza z wiceprezesem KSE Jackiem Bialikiem zaowocowało przystąpieniem Katowickiej Strefy Ekonomicznej do przeprowadzenia na terenie podstrefy prudnickiej skomplikowanej operacji polegającej na doprowadzeniu przyłącza energetycznego z okolic Alei Miłej aż do terenu podstrefy (ul. Przemysłowa).

– Okazuje się, że nasza strefa nie była kompletnie przygotowana pod duże inwestycje. Mogły się tu lokalizować do tej pory tylko małe firmy, a przy zainteresowaniu większych podmiotów musimy przyprowadzić tutaj zupełnie inny poziom energii. – mówi na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych burmistrz Grzegorz Zawiślak.

Co jednak najważniejsze, włodarz zdradził, że otwarciem w Prudniku zakładu mocno zainteresowany jest inwestor z branży budowlanej.

– Chodzi o zakład produkujący elementy do budowy domów – gotowych, jednorodzinnych oraz elementy konstrukcji hal przemysłowych. – wyjaśnia Grzegorz Zawiślak na nagraniu. Jak dodaje, rozmowy z inwestorem toczą się od miesięcy. – I pomimo tego, że kampania za plecami, wypadałoby się pochwalić, to muszę powściągnąć te informacje i nie ujawniać na razie nazwy inwestora. Tego typu uzgodnienia wymagają dyskrecji. – wskazuje samorządowiec. Ujawnia jednak kilka szczegółów: chodzi o firmę z Opolszczyzny, z polskim kapitałem. – Docelowo, w pierwszym etapie, inwestor chce zatrudniać 50 osób. W kolejnych etapach ta ilość zatrudnienia ma się zwiększyć. Myślę, że już w lipcu będziemy mogli powiedzieć, kto to jest. – puentuje burmistrz.

Do tematu na pewno powrócimy. Fot. Ulica Przemysłowa, fragment strefy ekonomicznej Prudnika

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook