Prudnik24

Katarzyna Czochara kandydatem na burmistrza Prudnika

Katarzyna Czochara kandydatem na burmistrza Prudnika
19 lutego
16:05 2024

Poseł Katarzyna Czochara ogłosiła dziś na konferencji prasowej w swoim biurze poselskim start w kwietniowych wyborach samorządowych.

Jak powiedziała nam przed kilkoma chwilami parlamentarzystka na ten krok zdecydowała się, ponieważ „w Prudniku przez ostatnie pięć lat nic się nie zmieniło”. Twierdzi, że kandydować zdecydowała się już w listopadzie ubiegłego roku.

– To bardzo ważny moment dla mnie. I decyzja, która zaważy na losach Prudnika i powiatu prudnickiego. Uważam, że Prudnik zasługuje na impuls rozwojowy i potężne wsparcie. – tak mówiła poseł podczas konferencji prasowej.

Katarzynę Czocharę w tej decyzji wspiera lider PiS w regionie – poseł Kamil Bortniczuk

– Bardzo się cieszę, że na stanowisko burmistrza Prudnika kandyduje osoba tak doświadczona, wieloletnia parlamentarzystka, o niezbędnych kwalifikacjach. Jedna z czołowych postaci opolskiego Prawa i Sprawiedliwości – komplementował były minister sportu. – Popieram tą kandydaturę i proszę wszystkich członków, sympatyków PiS o zaangażowanie w kampanię. To będą bardzo ważne wybory, które maja pokazać jedność Zjednoczonej Prawicy na Opolszczyźnie. Chciałbym podkreślić, że pani Katarzyna Czochara ma poparcie nie tylko Prawa i Sprawiedliwości, ale również naszych przyjaciół z Suwerennej Polski. – dodawał.

Jak do tej pory chęć ubiegania się o funkcję osoby numer 1 w Prudniku wyraziło trzech kandydatów: obecny burmistrz Grzegorz Zawiślak, Leszek Czereba (z poparciem PO) i Stanisław Mięczakowski (z klubu radnych PiS, ale popierany przez komitet TAK! dla Ziemi Prudnickiej). Chęć startu zgłaszał też Janusz Stolarczyk, ale na ten moment nie zarejestrował komitetu. Fot. Wiktoria Mielniczek

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook