Prudnik24

Usłyszał liczne zarzuty. Łakomił się na samochody

Usłyszał liczne zarzuty. Łakomił się na samochody
23 lutego
09:34 2024

Przed chwilą prudnicka policja poinformowała o szczegółach postępowania wobec mieszkańca województwa śląskiego, który usłyszał 36 zarzutów, m.in. o kradzież samochodów. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

Jak czytamy, prudniccy kryminalni zakończyli postępowanie wobec 56-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który dopuścił się kradzieży kilkunastu aut oraz szeregu włamań i kradzieży, które miały miejsce na terenie czterech województw. Policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 160 tys. złotych.

– Wnikliwa i żmudna praca śledczych pozwoliła na przedstawienie podejrzanemu 36 zarzutów. Łączne straty spowodowane przestępczą działalnością mężczyzny szacuje się na ponad 700 tys. złotych. Dodatkowo kryminalni na poczet przyszłej kary zabezpieczyli mienie o wartości ponad 460 tyś. złotych. – komentuje asp. Andrzej Spyrka, rzecznik prudnickiej komendy.

Cała sprawa zaczęła się pod koniec 2022 roku, gdy prudniccy kryminalni otrzymali informację o kradzieży osobowego seata z jednej z posesji na terenie gminy Prudnik. Śledczy do tej sprawy zatrzymali 56-letniego mieszkańca województwa śląskiego. Natomiast pojazd o wartości 35 tys. złotych został odzyskany na terenie Gdańska. Szybko też wyszło na jaw, że 56-latek od 10 lat był poszukiwany 6 listami gończymi. Mężczyzna wyszedł na przepustkę z zakładu karnego i postanowił już do niego nie wrócić. Przez kolejne lata posługując się fałszywymi danymi ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jak się okazało, był to dopiero początek długiej listy jego problemów.

Śledczy udowodnili 56-latkowi, że jest odpowiedzialny również za kradzież kilkunastu innych aut oraz szereg włamań i kradzieży. Przestępstw tych miał dopuścić się na terenie województwa świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego oraz małopolskiego. Podejrzany oprócz pojazdów kradł głównie pieniądze oraz przedmioty wartościowe. Śledczy odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 160 tys. złotych. Łączne straty spowodowane przestępczą działalnością mężczyzny szacuje się na ponad 700 tys. złotych.

Zebrany przez prudnickich kryminalnych materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi województwa śląskiego łącznie 36 zarzutów. Kryminalni na poczet przyszłej kary zabezpieczyli mienie o wartości ponad 460 tys. złotych.

56-latek działał w warunkach recydywy. Grozi mu teraz do 15 lat więzienia. Trafił do aresztu śledczego.

Źródło: KPP Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook