Prudnik24

W Prudniku powstaje galeria handlowa

W Prudniku powstaje galeria handlowa
26 lutego
09:40 2024

Za tzw. „Czerwoną Torebką” przy ul. Skowrońskiego powstać ma galeria handlowa. Jest to w pewnym sensie powrót do zapowiedzi z 2020 roku, gdy również ogłaszano budowę w tym miejscu podobnego obiektu.

Wówczas z planów nic nie wyszło, a zapowiedzi głosiły wtedy, że galeria będzie czynna od 2022 roku. Ostatecznie park handlowy powstał, ale w Lubrzy. Tym razem ma być inaczej, budowa rusza na poważnie i – jak się dowiedzieliśmy – potrwa do października.

Jakie sklepy powstaną na terenie za Biedronką i „Czerwoną Torebką”? Z naszych informacji wynika, że będzie to m.in. Empik, czy Jysk. Do tego punkty usługowe z branży odzieżowej. Bardzo możliwe, że inwestor przedstawi szczegółowe plany budowy jeszcze wiosną tego roku. Wówczas też pospieszymy z nowymi informacjami.

Uwaga: zdjęcie jest jedynie poglądowe i pochodzi z 2020 roku, gdy przedstawiano wstępne plany budowy parku handlowego za „Czerwoną Torebką” i Biedronką.

Maciej Dobrzański

2 komentarze

 1. Dorota
  Dorota 10 marca, 21:43

  Choćby po to żeby pieniądze szły do budżetu gminy. Jakie drzewa tam były? Zaniedbane chaszcze i krzewy… W Prudniku są puste lokale ponieważ najem zaczyna się od 10 000 więc kogo stać ? Naturę, banki i monopolowe a nie prywatnego przedsiębiorce, który ma narzut 20% na towarach i jeszcze musi opłać ZUS.

  Reply to this comment
 2. Marcin
  Marcin 28 lutego, 16:37

  Na co to komu? Z Lubrzy juz niektore sklepy sie wycofaly, czerwona torebka nigdy pełna nie była, pół miasta pustych lokali usługowych. Powycinali drzewa, nawalą parkingu i baraki i za 5 lat będzie też stało puste

  Reply to this comment

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook