Prudnik24

Wiosną stawiają halę. Inwestor wchodzi na strefę

Wiosną stawiają halę. Inwestor wchodzi na strefę
26 lutego
10:48 2024

Firma z branży drzewnej ma rozpocząć produkcję w Prudniku na terenie podstrefy ekonomicznej przy ulicy Przemysłowej. Wczesną wiosną przedsiębiorstwo zamierza rozpocząć budowę hali produkcyjnej.

Taką informację podał prudnicki magistrat.

– Inwestycja jest na zaawansowanym etapie i już w marcu rozpocznie się stawianie hali produkcyjnej. – słyszymy od burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka.

Wedle jego słów w zakładzie będą produkowane elementy drewniane, a na początku pracę ma znaleźć 50 osób. – Docelowo zatrudnienie wzrosnąć może do stu pracowników – uzupełnia włodarz.

Inwestycję określa jako prorozwojową, a firma ma być zainteresowana kolejnymi działkami znajdującymi się w sąsiedztwie lokowanej fabryki.

Kilka dni temu gmina informowała o innym przedsiębiorstwie, które nosi się z planami działania na terenie prudnickiej podstrefy. Ma być to firma produkująca gotowe części do budowy domów jednorodzinnych oraz hal przemysłowych. Burmistrz nie chce na razie zdradzać, kim jest inwestor.

– Pomimo tego, że kampania za plecami, wypadałoby się pochwalić, to muszę powściągnąć te informacje i nie ujawniać na razie nazwy inwestora. Tego typu uzgodnienia wymagają dyskrecji. – tylko tyle usłyszeliśmy wówczas od samorządowca.

Przedsiębiorstwo to firma z polskim kapitałem i zamierza wystartować w lipcowym lub sierpniowym przetargu na sprzedaż działki inwestycyjnej. W tym wypadku również była mowa o zatrudnieniu – na początek – 50-ciu pracowników. Fot. Arch. Gazety Prudnik24

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook