Prudnik24

Nysa będzie zakorkowana. Wiadukt do remontu

Nysa będzie zakorkowana. Wiadukt do remontu
27 lutego
17:02 2024

To informacje, które mogą okazać się przydatne także prudnickim kierowcom. Jak donosi Nowa Trybuna Opolska, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu podpisał umowę na remont jednej jezdni wiaduktu przy ul. Piłsudskiego w Nysie. Dla ruchu w tym miejscu oznacza to lepszą drogę w przyszłości, a na czas remontu – korki.

Odcinek, o którym mowa, to fragment drogi wojewódzkiej nr 489. Umowę na inwestycję podpisano kilka dni temu w Muzeum Powiatowym w Nysie. Jak mówi cytowany przez NTO Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu, wykona ją firma STRABAG Sp. z o.o.

– To remont pierwszej nitki wiaduktu o długości nieco ponad czterystu metrów i szerokości ponad dziesięciu, biegnącej w stronę centrum miasta. – przekazał dziennikowi Horaczuk. Gazeta dodaje, że w drugim etapie prac wyremontowany będzie drugi pas, a w trzecim – boczny wiadukt dojazdowy. „Prace pozwolą bezpiecznie korzystać z wiaduktu przez kolejnych 20 lat.” – czytamy.

Zakres prac jest szeroki. To m.in. wymiana warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni na całej długości wiaduktu oraz wykonanie nowej warstwy ścieralnej nawierzchni na dojazdach, czy wymiana oświetlenia ulicznego, balustrad i ekranów ochronnych. Nim drogowcy przystąpią do prac, konieczne będzie opracowanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu, bowiem mówimy o głównej trasie w Nysie. Ta powstała w latach 80 XX wieku, stąd m.in. potrzeba modernizacji.

NTO puentuje, że roboty będą mogły ruszyć wiosną, a ich zakończenie zaplanowane jest na 23 grudnia 2024 roku. Fot. MZD Opole

(m)

Źródło: Nowa Trybuna Opolska

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook