Prudnik24

Ruszają z projektem. Będą nowe mieszkania

Ruszają z projektem. Będą nowe mieszkania
01 marca
17:29 2024

Gmina Głogówek pozyskała i przekazała już do SIM Południe pierwsze 3 mln. zł. na budowę w mieście wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Na początek mają tam powstać 33 mieszkania.

Obiekt wybuduje Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Opolskie Południe. Środki na ten cel, które do SIM-u wpłaciła gmina, wynoszą 3 mln. zł. i pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Ruszyły też prace projektowe.

– Umowa na projekt została podpisana 15 lutego – informuje burmistrz Głogówka Piotr Bujak. W mieście to pierwszy od bardzo dawna blok dla mieszkańców. Obiekt zostanie wzniesiony przy ul. Konopnickiej. Samorządowiec tłumaczy, że projektowany budynek mieszkalny wielorodzinny będzie 33-lokalowy (po 11 na każdej kondygnacji), 3-kondygnacyjny, trzyklatkowy i wyposażony w każdej klatce w windę.

– Do każdego lokalu mieszkalnego na parterze będą przypisane ogródki zewnętrzne a w każdym lokalu mieszkalnym na pozostałych dwóch kondygnacjach przewidziane są balkony. Cała powierzchnia budynku przewidziana jest na cele mieszkaniowe. – precyzuje włodarz. Główne fot.: zdjęcie informacyjne. Źródło: SIM

Maciej Dobrzański

Burmistrz Głogówka, Piotr Bujak, pokazuje, gdzie wzniesiony zostanie nowy budynek. Fot. UM Głogówek

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook