Prudnik24

Wygrała MasterChefa, a teraz odwiedziła „Rolnik”

Wygrała MasterChefa, a teraz odwiedziła „Rolnik”
02 marca
18:58 2024

Niezapomniane chwile podczas warsztatów kulinarnych mogli doświadczyć dziś uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku. Wszystko za sprawą wyjątkowego gościa.

Szkoła w mediach społecznościowych informuje, że owym gościem i prowadzącą zajęcia była Joanna Szymanowska, zwyciężczyni 12 edycji programu MasterChef, „która przekazała naszej młodzieży nie tylko tajniki przygotowywania tatara i steka, ale także mnóstwo inspiracji i pasji do gotowania.” – czytamy na fanpage’u popularnego „Rolnika”.

– Nie spotkałam się jeszcze w szkołach z tak ładnie zorganizowanymi stanowiskami pracy. Właśnie mam warsztaty i bardzo fajnie współpracuje mi się z młodzieżą. Szkoły gastronomiczne mają ogromny wpływ na rozwój, budowanie dalszej kariery. Najbardziej uczy się z praktyki. Warsztatów powinno być jak najwięcej. Są świetną formą nauki. – oceniła cytowana przez Radio Opole mistrzyni kuchni.

Przypomnijmy, że Joanna Szymanowska zwyciężyła w finale 12. edycji „MasterChefa”, która odbywała się w 2023 roku. W finale zmierzyła się z trójką pozostałych uczestników, którymi byli: Karolina Grzelak, Maciej Pisarczyk i Małgorzata Szymonek. Do rywalizacji po ostateczne zwycięstwo stanęła z Karoliną Grzelak. Jurorzy – Magda Gessler, Michel Moran, Ania Starmach i Tomasz Jakubiak – zdecydowali, że to 30-latka z Poznania najbardziej zasłużyła na wygraną.

Nagrodą był czek na 100 tys. zł i kontrakt na wydanie własnej książki kucharskiej.

Jak pisze plejada.pl Joanna Szymanowska ma 30 lat i pochodzi z Poznania. Jest nie tylko miłośniczką gotowania, ale też podróży po świecie. Na swoim profilu na Instagramie często pokazuje zdjęcia z kolejnych wojaży.

Zespół Szkół Rolniczych zapowiada tymczasem, że kolejnym mistrzem kuchni, który będzie uczył naszą młodzież sztuki gotowania, jest Karol Okrasa. Fot. Zespół Szkół Rolniczych. Więcej zdjęć na fanpag’u szkoły na fb.

Maciej Dobrzański

Źródło: fb: Zespół Szkół Rolniczych, Radio Opole, plejada.pl

Fot. Zespół Szkół Rolniczych

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook