Prudnik24

Niebawem ruszy remont Chrobrego

Niebawem ruszy remont Chrobrego
06 marca
12:19 2024

I nie tylko. Poza tą ulicą, zmodernizowane zostaną także łączące się z nią – Ogrodowa i Kochanowskiego. Gmina informuje, że wykonawca zadania został już wyłoniony.

To będzie remont na dość długim odcinku, wszak cały „areał” modernizacji zaczynać się będzie od zbiegu z ulicą Nyską, aż do włączenia się w Batorego (czy na odwrót – jak kto woli).

Wykonawca inwestycji został wyłoniony i na dniach magistrat podpisze z nim umowę. Zakres prac jest naprawdę spory, to m.in.: wymiana istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz budowa nowych odcinków ulicy wraz z wykonaniem podbudowy kamiennej, remont i przebudowa chodników, remont i przebudowa zjazdów na posesje, remont wpustów ulicznych z przyłączami, budowa nowych odcinków kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia ulicznego, czy budowa odcinków ścieżek pieszo rowerowych.

– Planujemy je na części ulicy Ogrodowej i Kochanowskiego – precyzuje wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

Jeśli chodzi o finansowanie przedsięwzięcia, to gmina środki otrzymała na poziomie aż 80% w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chodzi o kwotę ponad 6 mln złotych (w tym dofinansowanie: 5 010 232,56 zł.), która będą przeznaczone na realizację tej dużej modernizacji. Fot. M. Dobrzański

Maciej Dobrzański

Plan przeznaczonego do remontu odcinka. Fot. UM Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook