Prudnik24

Inwestycje szpitalne

Inwestycje szpitalne
18 marca
21:55 2024

W ubiegłym roku Samorząd Powiatu Prudnickiego poczynił wiele inwestycji podległych mu placówkach ochrony zdrowia.

Duży remont przechodzi ZOL w Głogówku, budynek szpitala doczekał się termomodernizacji: docieplono ściany i strych budynku, wymieniono więźbę wraz z pokryciem dachu oraz rynny, wkrótce zainstalowane zostaną pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Wartość otrzymanego z Funduszu Polski Ład wsparcia wynosi 4,3 mln. zł., wkład Powiatu Prudnickiego to prawie 500 tys. zł. Placówka wzbogaci się również o nową windę, na którą dotację, w kwocie 400 tys. zł., Zarząd Powiatu pozyskał z budżetu Samorządu Województwa.

Szpitalne obiekty w Prudniku zyskały z kolei nowoczesne Medyczne Laboratorium Diagnostyczne. Świadczy ono usługi dla pacjentów PCM-u w trybie całodobowym i przez cały tydzień oraz usługi komercyjne. Wykonywane są tam badania z zakresu hematologii, hemostazy, biochemii, immunochemii, analityki ogólnej i immunologii transfuzjologicznej. Modernizacja laboratorium odbyła się po uzyskaniu dofinansowania z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, którym w regionie dysponuje wojewoda opolski, w kwocie 700 tys. zł. W najbliższych miesiącach rozpocznie się kosztowna termomodernizacja obiektów szpitalnych w Prudniku, na którą Zarząd Powiatu pozyskał 8 mln. zł.


Laboratorium PCM w Prudniku

1 komentarz

  1. Jędrek
    Jędrek 20 marca, 11:19

    Przeglądając stronę mam wrażenie że poziomem propagandy sukcesu konkurujecie z TVN, TVPis i TVPO, czy jak to zwał. Ale tam robią to za miliony, a Wy nie bardzo wiem za co. Dziennikarstwo pogrzebane zostało już wiele lat temu, niestety także lokalne. Niech spoczywa w pokoju

    Reply to this comment

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook