Prudnik24

Nowe miejsca pracy w Prudniku. Inwestor potwierdza budowę fabryki

Nowe miejsca pracy w Prudniku. Inwestor  potwierdza budowę fabryki
22 marca
13:43 2024

Wczoraj na terenie prudnickiej strefy ekonomicznej odbyła się konferencja prasowa burmistrza Grzegorza Zawiślaka z przedstawicielami firmy Wood of Fire. Pochodzący z Prudnika przedsiębiorcy opowiedzieli o szczegółach budowanego przez siebie zakładu.

✅ Dawid Pich i Adam Schirmeisen potwierdzili, że budują w Prudniku nowy zakład, w którym powstawać będą impregnowane elewacje drewniane.

✅ Zakończenie prac budowlanych i rozpoczęcie produkcji planowane są na czwarty kwartał tego roku. Firma planuje zatrudnić od 30 do 60 osób, zależnie od koniunktury rynku.

✅ Firma została założona przez absolwentów prudnickiego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku, Dawida Picha i Adama Schirmeisena. Jak sami przyznali, znają się od czasów licealnych, a ich wspólne pasje i wizje przekształciły się w konkretne plany podczas studiów.

✅ Koszt budowy zakładu opiewa na 7 mln. zł.

✅ Nie jest to jedyny zakład, jaki wiąże swój rozwój z Prudnikiem. Druga firma, która planuje w prudnickiej strefie otworzyć produkcję pochodzi również z Opolszczyzny i zajmuje się produkcją elementów do budowy domów – gotowych, jednorodzinnych oraz elementy konstrukcji hal przemysłowych. Docelowo, w pierwszym etapie, ten inwestor chce zatrudniać 50 osób. W kolejnych etapach ta ilość zatrudnienia ma się zwiększyć. Nazwa firmy – wedle informacji burmistrza – ma zostać ujawniona w lipcu przy okazji przetargu na sprzedaż działki inwestycyjnej. Fot. Gmina Prudnik

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook