Prudnik24

To był długi proces. Kanalizacja Szybowic gotowa!

To był długi proces. Kanalizacja Szybowic gotowa!
23 marca
18:35 2024

Wczoraj oficjalnie podsumowano największą od ponad 30 lat inwestycję Zakładu Wodociągów i Kanalizacji – kanalizację Szybowic.

– Wydanych blisko 18 mln złotych, wybudowanych 16 kilometrów sieci i przyłączy kanalizacyjnych to nie tylko imponujące liczby. To przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo dla gospodarstw domowych, które od teraz mogą korzystać z nowoczesnej infrastruktury sanitarnej – mówił podczas konferencji prasowej Adam Szczepański, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Inwestycja była możliwa do zrealizowania dzięki środkom pozyskanym z Opolskiego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i objęła również wyposażenie stacji wodociągowej i ujęcia wody w nowoczesne urządzenia pomiarowe, przepływomierze elektromagnetyczne oraz urządzenia do podtrzymywania zasilania w przypadku braku prądu.

Jak przypomniał burmistrz Prudnika, Grzegorz Zawiślak, to największe zadanie inwestycyjne zrealizowane przez Spółkę ZWiK Prudnik w ciągu 32 lat jej działalności.

Podczas wczorajszej uroczystości w Szybowicach obecni byli także: Alicja Isalska – przewodnicząca Rady Miejskiej w Prudniku, Edward Mazur – wiceprzewodniczący radny Andrzej Gajewski, oraz reprezentująca marszałka województwa opolskiego Janina Okrągły. Zdjęcia: Gmina Prudnik

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook