Prudnik24

Remont trzech ulic. Umowa podpisana

Remont trzech ulic. Umowa podpisana
02 kwietnia
18:14 2024

Ogrodowa, Chrobrego i Kochanowskiego – te trzy ulice zostaną gruntowanie zmodernizowane, o czym już informowaliśmy. Kilka dni temu magistrat potwierdził również podpisanie umowy na wykonanie tego zadania.

To będzie remont na dość długim odcinku, wszak cały „areał” modernizacji zaczynać się będzie od zbiegu z ulicą Nyską, aż do włączenia się w Batorego (czy na odwrót – jak kto woli).

Wykonawca inwestycji został wyłoniony – to Przedsiębiorstwem Robót Drogowych „Prószków” Sp. z o.o. z Folwarku.

Zakres prac jest naprawdę spory, to m.in.: wymiana istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz budowa nowych odcinków ulicy wraz z wykonaniem podbudowy kamiennej, remont i przebudowa chodników, remont i przebudowa zjazdów na posesje, remont wpustów ulicznych z przyłączami, budowa nowych odcinków kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia ulicznego, czy budowa odcinków ścieżek pieszo rowerowych.

– Chcemy wykonać też nową organizację ruchu, wybudować nowe miejsca postojowe, elementy małej architektury i terenów zieleni urządzonej. W naszym zamierzeniu jest też wycinka kolidujących drzew, nasadzenia zieleni niskiej ozdobnej i regulacja skrzynek zaworów. Natomiast ścieżki rowerowe planujemy na części ulicy Ogrodowej i Kochanowskiego – precyzuje wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

Zakończenie robót planowane jest na koniec czerwca 2025 r. Kwota, która zostanie przeznaczona na zadanie to ponad 6 mln złotych. Na remont gmina środki otrzymała na poziomie aż 80% w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Długość realizowanego odcinka to 1,246 km. Fot. Google Maps

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook