Prudnik24

Skundur już gotowy. Lepiej nie wchodzić mu w drogę

Skundur już gotowy. Lepiej nie wchodzić mu w drogę
09 kwietnia
10:56 2024

Dla swoich właścicieli jest bardzo miły, ale zgoła inaczej traktuje np. agresywne osoby. Taki jest Rottek – pupil prudnickiej policji i – co tu dużo mówić – jak sami mówią o nim funkcjonariusze – jeden z nich.

„Miło nam poinformować, że nasz „rottek” ukończył 4-miesięczne indywidualne szkolenie w zakresie podejmowania interwencji w stosunku do osób agresywnych, posiadających niebezpieczne przedmioty, które mogą stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi” – szyci się podopiecznym prudnicka policja. Jak się dowiadujemy, Skandur w minioną środę zdał ostatnie egzaminy z wynikiem bardzo dobrym i stał się pełnoprawnym „policjantem”.

– Teraz wspólnie ze swoim przewodnikiem aspirantem sztabowym Krzysztofem Babiszem będzie patrolował ulice naszego miasta. Warto przypomnieć, że Skandur ma geny mistrzowskie. Jego ojciec to aktualny mistrz świata w posłuszeństwie i obronie sportowej. Zakup psa został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski, który na ten cel przeznaczył 11 000 złotych. – mówi nam rzecznik prudnickiej policji, asp. Andrzej Spyrka.

Powiedzcie sami, budzi respekt prawda? 🙂

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook