Prudnik24

Tu staną wiatraki

Tu staną wiatraki
14 kwietnia
18:51 2024

Między Szybowicami a Niemysłowicami powstanie farma wiatrowa. O tych planach poinformował na początku kwietnia inwestor podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

Konferencja dotycząca tego tematu odbyła się w siedzibie magistratu. Farma, która powstanie na terenie gminy Prudnik jest pierwszą tego typu inwestycją w powiecie prudnickim. Do końca 2025 roku Szybowice zyskają 17 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 37,4 MW.

Jak powiadomił inwestor, prace budowlane ruszą w najbliższych miesiącach. Obecnie trwają intensywne prace przygotowawcze, tworzone jest zaplecze budowy oraz opracowywane są projekty wykonawcze.

Zakończenie całej inwestycji jest planowane do końca 2025 roku.

Udział w spotkaniu wzięli: Szymon Wojnicki – Prezes Zarządu Energa Green Development z Grupy ORLEN, Dyrektor Krzysztof Mazur oraz Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika.

– To ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i wykorzystania odnawialnych źródeł energii w naszym regionie. Będziemy śledzić postępy prac i informować Was o kolejnych etapach realizacji projektu – informuje magistrat w mediach społecznościowych.

Jak informuje strona media.energa.pl, farma w Szybowice ma składać się z 17 turbin Vestas, każda o mocy 2,2 MW oraz wysokości 180 m.

Energa Green Development jest spółką z Grupy ORLEN, odpowiedzialną za rozwój lądowych źródeł odnawialnych. W swoim portfolio spółka posiada także projekty fotowoltaiczne typu greenfield o różnym stopniu zaawansowania o łącznej mocy wynoszącej ponad 1 GW. Fot. media.energa.pl

(m), źródło: media.energa.pl, fb: Gmina Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook