Prudnik24

Ponad 140 w terenie zabudowanym. Pirat w rękach policji

Ponad 140 w terenie zabudowanym. Pirat w rękach policji
23 maja
09:53 2024

Sześciu kierowców straciło prawo jazdy, a niechlubny rekordzista jechał 141 km/h w obszarze zabudowanym! Prudnicka policja publikuje wyniki kontroli na drogach powiatu.

„Policjanci z prudnickiej drogówki stale kontrolują prędkość z jaką kierowcy poruszają się po drogach powiatu. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni policjanci zatrzymali sześć praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkość w obszarze zabudowanym.” – czytamy w komunikacie policji.

– Niechlubnym rekordzistą okazał się, 20-latek, który jechał audi 141 km/h na dozwolonej „pięćdziesiątce”. Młody kierowca otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Kolejni zatrzymani kierowcy to 32-letni mężczyzna kierujący audi oraz 43-letnia kobieta podróżująca chevroletem, którzy rozpędzili swoje pojazdy do 134 i 115 km/h w obszarze zbudowanym. Odpowiednio zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych oraz 2000 złotych, a na ich konta trafiło 15 i 14 punktów karnych. – opisuje wyniki kontroli asp. Andrzej Spyrka, rzecznik prudnickiej policji.

Pozostałych trzech kierowców solidarnie otrzymało mandaty karne w wysokości 1500 złotych i po 13 punktów karych. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili swoje uprawnienia na 3 miesiące.

– Dlatego, apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz „zdjęcie nogi z gazu”. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. – puentuje mundurowy. Fot. KPP Prudnik

(m)

Źródło: KPP Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook