Prudnik24

Powrócili w rodzinne strony

Powrócili w rodzinne strony
02 czerwca
16:45 2024

Dawni mieszkańcy Głogówka ponownie zawitali do tego malowniczego miasteczka. Na spotkanie z władzami miasta przyjechali z niemieckiej Fuldy.

Jak informuje gmina w mediach społecznościowych, dawni mieszkańcy Głogówka rozrzuceni są po całych Niemczech, a miejscem ich regularnych spotkań jest miasto Fulda. To właśnie tam wspominają swoją małą ojczyznę, będącą obecnie częścią ziemi prudnickiej i południowo-zachodniej Polski. Podczas jednego z takich spotkań umówili się na wspólny wyjazd do Głogówka, by na miejscu ożywić dawne wspomnienia.

W urzędzie miejskim z krajanami – pod opieką Sebastiana Gerstenberga z Zarządu Miasta i Gminy Głogówek TSKN na Śląsku Opolskim – spotkali się burmistrz Piotr Bujak, Zuzanna Donath-Kasiura – wicemarszałek Województwa Opolskiego i ks. proboszcz Parafii św. Bartłomieja Apostoła Ryszard Kinder.

„Goście intensywnie sprawdzają, co w ich mieście się zmieniło, a co pozostało wciąż takie, jak zapamiętali. Wzięli też udział w festynie parafialnym. Przed nimi jeszcze odwiedziny w Farskiej Stodole w Biedrzychowicach i Zamku Moszna” – brzmi wpis gminy z minionej soboty na facebooku.

Nadmieńmy, że Fulda, gdzie spotykają się dawni głogówczanie, to miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, w rejencji Kassel. Fot. UM Głogówek

(m)

Źródło: fb: Gmina Głogówek

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook