Prudnik24

Unikatowe w skali pogranicza. Start już niebawem

Unikatowe w skali pogranicza. Start już niebawem
03 czerwca
12:41 2024

Na horyzoncie jubileuszowa, 25 Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego. To unikatowe na skalę regionu wydarzenie w tym roku odbędzie się w dniach 7-9 czerwca.

Wystawa jest już stałym elementem na mapie wydarzeń ziemi prudnickiej i w zasadzie trudno sobie wyobrazić wiosenny kalendarz bez niej. Tradycyjnie impreza jest trzydniową prezentacją rękodzieła i rzemiosła artystycznego – malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych. Dokładnie tak samo będzie i w tym roku. Dla mieszkańców to okazja na degustacje, czy kupno wybranych przez siebie wytworów ludzkich rąk i talentów, dla samych rękodzielników to z kolei okazja na poszerzenie kontaktów i zawarcie nowych znajomości.

Wystawa to też ciekawe konkursy – na na „Najciekawsze Stoisko Wystawowe” oraz „Najlepszą Potrawę Regionalną”, prezentacja kuchni regionalnej oraz krajów europejskich, reprezentowanych przez miasta partnerskie Prudnika.

Wystawa jest corocznie organizowana pod patronatem honorowym Ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie, Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Opolu oraz Wojewody Opolskiego i Marszałka Województwa Opolskiego. W tym roku, podobnie, jak w latach poprzednich, Gazeta Prudnik24 objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook