Prudnik24

Pieniądze dla sołectw

Pieniądze dla sołectw
07 czerwca
10:00 2024

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to program pomysłu Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, który pozwala sołectwom na pozyskanie środków na realizację małych projektów na rzecz społeczności wiejskich.

W tym roku wsparcie każdego wniosków wynosić będzie 6,5 tys. zł. z budżetu Województwa Opolskiego, 1,3 tys. zł. z budżetu Samorządu Powiatu Prudnickiego i podobną, lub wyższą kwotę z samorządów gminnych.

W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się uroczyste podpisanie umów, w którym udział wzięli: marszałek Andrzej Buła, członek Zarządu Województwa Opolskiego Robert Węgrzyn, dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Marcin Oszańca, wicestarosta Powiatu Prudnickiego Janusz Siano, sekretarz Powiatu Prudnickiego Agnieszka Zagórska, burmistrzowie: Prudnika Grzegorz Zawiślak i Białej Edward Plicko, wójt Gminy Lubrza Damian Drabik, skarbnicy samorządów: Wioleta Zator, Joanna Chrobak, Alina Janik oraz sołtysi z sołectw, które w roku 2024 r. zostały beneficjentami Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej.

Warto nadmienić, że Powiat Prudnicki, jako jedyny w województwie, udziela wsparcia finansowego dla każdego z projektów. Łączna wartość zadań wszystkich sołectw na 2024 r. to 404 657,63 zł.

Źródło: Powiat Prudnicki

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook