Prudnik24

Remont ruszył

Remont ruszył
16 czerwca
16:02 2024

Ubikacje na korytarzach, odrapane klatki schodowe i smród. Już niebawem wszystko to stanie się jedynie wspomnieniem. Rozpoczął się remont dwóch kamienic komunalnych na ulicy Morcinka.

Mowa o zabytkowych kamienicach zlokalizowanych pod numerami 14 i 16. Magistrat odda tu do użytku 20 mieszkań. Będą to lokale w najnowocześniejszym standardzie. A kto w nich zamieszka?

– Te osoby, które kwalifikują się do przydziału mieszkań komunalnych. W pierwszej kolejności będą tam wracały oczywiście osoby, które tam do tej pory mieszkały. Ale pod warunkiem, że nie mają zaległości finansowych, bo nie wyobrażam sobie, że ktoś będzie tam mieszkał nie płacąc za ten wysoki standard. Nie możemy także dopuścić do tego, by wyremontowane mieszkania były dewastowane – podkreśla burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

Prudnik od lat jest w czołówce miast na Opolszczyźnie z ogromną ilością substancji komunalnej, która wymaga remontu. Do gminy należy obecnie aż 1700 mieszkań komunalnych. W ciągu minionych pięciu lat magistrat sprzedał co prawda 200 lokali, ale w dalszym ciągu przywrócenie do świetności tak ogromnej substancji komunalnej jest nie do udźwignięcia dla budżetu samorządu. To ważne, że coś w tej materii jednak drgnęło.

Koszt przedsięwzięcia wyniesie prawie 6 mln zł., z czego aż 90% pokryje dofinansowanie z programu Polski Ład. Fot. Gmina Prudnik

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook