Prudnik24

Udawani rolnicy. Łupem padł ciągnik

Udawani rolnicy. Łupem padł ciągnik
17 czerwca
10:08 2024

Ich łupem padł ciągnik, a wcześniej zajmowali się kradzieżą słomy i siana. Trzech mężczyzn jest już w rękach prudnickiej policji.

Początkiem lutego tego roku prudniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzież traktora wraz z przyczepą wartości blisko 260 tysięcy złotych. Do tej kradzieży doszło w nocy, w centrum miasta gdzie były prowadzone prace remontowo budowlane. Pomimo, że kilka dni później sprzęt rolniczy odnalazł się na terenie województwa dolnośląskiego i powrócił do właściciela, sprawą tą nadal zajmowali się prudniccy kryminalni.

– Żmudna i intensywna praca operacyjna prudnickich kryminalnych, trwająca blisko cztery miesiące, pozwoliła na wytypowanie trzech osób odpowiedzialnych za to przestępstwo. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu prudnickiego w wieku 25, 31 oraz 50-lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Przyznali się do winy. Za włamanie i kradzież mienia o znacznej wartości grozi im teraz do 10 lat więzienia. – informuje rzecznik prudnickiej policji, asp. Andrzej Spyrka.

Dodatkowo 31-latek odpowiedzialny jest również za szereg podpaleń stert słomy (o czym piszemy na str. 3). Natomiast 25-latek ma na swoim koncie liczne kradzieże balotów słomy oraz siana. Pokrzywdzeni w tych sprawach swoje straty wycenili na ponad 150 tysięcy złotych.

(m)

Źródło: KPP Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook