Prudnik24

Wybierz opolskie góry!

Wybierz opolskie góry!
18 czerwca
10:12 2024

Głuchołazy ruszają z akcją „Na wakacje wybierz Góry Opawskie”. Przy pomocy tamtejszego Centrum Informacji Turystycznej turyści będą otrzymywali kompleksową wiedzę na temat dostępności punktów noclegowo-hotelowych.

Góry Opawskie z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem turystów. Burmistrz Głuchołaz, Paweł Szymkowicz wskazuje co było czasem przełomu, który przyczynił się do tego trendu.

– Granicą była pandemia, kiedy ten ruch był wyraźniej słabszy – wskazuje włodarz. – Od dwóch lat widzimy, że ten ruch wzrasta, turyści starają się jak najaktywniej spędzać swój czas, szczególne w piękne weekendowe dni.

Bartosz Bukała, szef pionu promocji głuchołaskiego magistratu podkreśla, że Centrum Informacji Turystycznej jest w stałym kontakcie z wszelkimi punktami hotelowo-rekreacyjnymi na terenie Gór Opawskich – wizyta w tym miejscu da więc turyście garść informacji dotyczących możliwych form spędzenia czasu w opolskich górach.

– Oferujemy turystom blisko 3,5 tysiąca miejsc noclegowych i sa to bardzo różne miejsca noclegowe, dostosowane tak naprawdę do każdych wymagań i każdej sumy, jaką potencjalny turysta mógłby chcieć przeznaczyć na wypoczynek. – tłumaczy samorządowiec.

W Głuchołazach organizuje się też regularne spacery z przewodnikiem PTTK.

– Przewodnicy spotykają się z turystami w każdą sobotę o godz. 10 na Rynku pod lipą i oprowadzają po Głuchołazach po centrum starego miasta i później w kierunku zdroju. – przypomina przewodnik sudecki Piotr Konieczny.

Na szlakach spotkać można już turystów z wielu regionów Polski, którzy pragną zdobyć Kopę Biskupią jako kolejny „w kolekcji” szczyt Korony Gór Polskich.

Maciej Dobrzański

Źródło: TVP3 Opole

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook