Prudnik24

Czesi udawali Polaków. Na celowniku stacje benzynowe

Czesi udawali Polaków. Na celowniku stacje benzynowe
19 czerwca
09:12 2024

Trzech obywateli… Czech kradło paliwo na prudnickich stacjach benzynowych. Posługiwali się przy tym polskimi tablicami rejestracyjnymi.

Od lutego do maja tego roku prudniccy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieży paliwa ze stacji benzynowych na terenie powiatu prudnickiego. Tą sprawą zajęli się prudniccy kryminalni. Śledczy na podstawie pracy operacyjnej z tymi kradzieżami powiązali trzech obywateli Czech, w wieku od 20 do 22 lat. Właściciele stacji paliw na ten moment swoje straty oszacowali na blisko 2 tys. złotych.

– Schemat działania sprawców był zawsze taki sam. Mężczyźni posługując się skradzionymi wcześniej polskimi tablicami rejestracyjnymi, zakładali je na pojazd, którym się poruszali. Następnie po zatankowaniu paliwa odjeżdżali od dystrybutora bez zapłaty za paliwo. W wyniku szczegółowej analizy zgłoszeń, funkcjonariusze udowodnili im sześć takich kradzieży. – wyjaśnia szczegóły procederu asp. Andrzej Spyrka, rzecznik prudnickiej policji.

Obywatele Czech usłyszeli już zarzuty używania tablic rejestracyjnych nieprzepisanych do pojazdu i kradzieży paliwa. Za takie czyny grozi im teraz do pięciu lat więzienia. Fot. KPP Prudnik

Źródło: KPP Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook