Prudnik24

Oddała pieniądze „kurierowi”

Oddała pieniądze „kurierowi”
28 czerwca
12:55 2024

Seniorka z powiatu prudnickiego dała się nabrać na chwyt „na policjantkę”, tracąc w wyniku tego pokaźną gotówkę. Informuje o tym prudnicka policja.

Choć policja nieustannie informuje o sposobach, jakie wymyślają oszuści, by wyłudzić pieniądze od starszych osób, wciąć zdarzają się tacy, którzy dają się nabierać na proste chwyty. Tak samo był i tym razem.

Prudnicka policja informuje, że tym razem ofiarą oszustów padała 77-letnia kobieta, mieszkanka powiatu prudnickiego. Odebrała ona telefon od kobiety podającej się za policjantkę.

– Kobieta została poinformowana o tym, że jej syn uczestniczył w wypadku. Przekazała jej również, że aby pomóc synowi potrzebna jest kwota 11 tyś. Seniorka uwierzyła swojej rozmówczyni i wszystkie swoje oszczędności przekazała kurierowi. – relacjonuje asp. Andrzej Spyrka z tutejszej komendy policji.

Po raz kolejny POLICJA PRZYPOMINA RÓWNIEŻ:

Policjanci nigdy nie zadzwonią z informacją o prowadzonej akcji ani nie poproszą o przekazanie pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust. Natychmiast się rozłącz i zawiadom Policję.

• Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.

• Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.

• Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.

Fot. poglądowe: pexels.com/pl-pl/

Źródło: KPP Prudnik

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook