Prudnik24

Nowa kuchnia i bus. W tej szkole nie próżnują nawet w wakacje

Nowa kuchnia i bus. W tej szkole nie próżnują nawet w wakacje
11 lipca
12:01 2024

Choć pustka na korytarzach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku potwierdza, że wakacje w pełni, to władze placówki nie próżnują. Niedawno pozyskano pieniądze na dwie ważne inwestycje.

Pierwsza z nich, która już stoi zaparkowana pod murami placówki, to nowy bus. Samochód przewozi nim dzieci, które borykają się z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Auto zastąpi bus, którego licznik wskazywał już na znaczne „zajechanie”.

– Od poniedziałku do piątku przewozimy ponad dwudziestu wychowanków z ościennych gmin – tłumaczy Marek Muszyński, dyrektor placówki. Jak informuje, ponad połowę z kwoty 200 tysięcy zł. na zakup samochodu zapewnił PFRON.

Druga inwestycja, która rozpocznie się „na dniach” to remont szkolnej kuchni, która pamięta jeszcze czasy PRL. Planuje się tu wymianę instalacji, kafelek, zakup nowych sprzętów. W tym wypadku pieniądze w kwocie 80 tys. zł. zapewnił rządowy program „Posiłek w domu i w szkole”. 20 tysięcy dołożyła natomiast gmina Głogówek.

Do głogóweckiego SOSW uczęszcza ponad siedemdziesiąt dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Fot. kadry z materiału TVP3 Opole

Maciej Dobrzański

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję!

Bądź pierwszy, napisz swój komentarz!

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook