Prudnik24

Finał Wojewódzki dla II LO

22 marca
17:53 2010
W poniedziałek, 8 marca, na sali przy ulicy Łuczniczej odbył się Finał Wojewódzki w koszykówce chłopców szkół ponad gimnazjalnych.

Turniej został otwarty przez burmistrza Franciszka Fejdycha oraz Elżbietę Zapałę, dyrektorkę II LO w Prudniku. Wzięły w nim udział dwie tutejsze szkoły (II LO oraz ZSR), a także Zespół Szkół Budowlanych z Opola oraz I LO z Kędzierzyna Koźla. W pierwszym meczu doszło do pojedynku gospodarzy turnieju, a więc II LO z Zespołem Szkół Rolniczych. Spotkanie było bardzo zacięte, po pierwszej kwarcie prowadził „Rolnik” 11-9. Druga kwarta to walka kosz za kosz, która zakończyła się remisem 13-13, co dawało po pierwszej połowie rezultat 24-22 dla ZSR. Trzecią kwartę minimalnie wygrało II LO wynikiem 14-11 i przed ostatnią odsłoną spotkania to właśnie oni prowadzili 36-35. Ostatnia kwarta w wykonaniu podopiecznych Krystiana Trentkiewicza była najlepsza i zakończyła się wygraną 14-6, co w finalnym rozrachunku dało wynik 50-41. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Kacper Stalicki – 18, a u pokonanych najlepiej spisał się Jarosław Oleksy, który zdobył 18 oczek.

W kolejnym spotkaniu I LO z Kędzierzyna Koźla zmierzyło się z ZSB Opole i wygrało pewnie 47-29. Aż 32 punkty w zwycięskim zespole zdobył Tomasz Jezierny. Kolejny rozegrał zespół ZSR Prudnik – walczył on o zachowanie szans na awans do najlepszej szesnastki w Polsce i pokonał po nerwowej końcówce ZSB Opole 47-44. Do wygranej poprowadził ich Tomasz Madziar, zdobywając 20 punktów. Następny mecz rozegrało II LO z Prudnika i I LO z Kędzierzyna-Koźla. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 67-37, co praktycznie zapewniło II LO zwycięstwo w całym turnieju i awans do dalszej fazy. Po raz kolejny najlepszym zawodnikiem spotkania był Kacper Stalicki, który rzucił 17 oczek.

W przedostatnim spotkaniu turnieju zmierzyły się zespoły ZSR Prudnik i I LO Kędzierzyn-Koźle. Lepsi okazali się podopieczni Adama Pałki, którzy zwyciężyli 53-23. Ta wygrana, w której swój znaczący udział miał Tomasz Madziar (30 punktów), dawała im jeszcze cień szansy na awans. Jednak żeby do tego doszło II LO musiałoby dość wysoko przegrać z ZSB Opole. Nic takiego się jednak nie stało, gdyż gospodarze ograli opolan 53-25, czym przypieczętowali swój wyjazd na Finały Ogólnopolskie, które odbędą się w Gorlicach. Królem strzelców turnieju został Kacper Stalicki, który rzucił 70 punktów.

Całe zawody mogły się podobać, a zwłaszcza pierwszy mecz, w którym brała udział spora grupa kibiców obydwu prudnickich szkół. Jak się potem okazało było to spotkanie o zwycięstwo w całym turnieju.

Korzystając z okazji cały zespół II LO chciałby serdecznie podziękować wszystkim, którzy przybyli nas dopingować, z panią dyrektor na czele.