Prudnik24

Pogoń już z nowym trenerem

Pogoń już z nowym trenerem
24 stycznia
15:49 2023

Piłkarska Pogoń już od tygodnia przygotowuje się do rundy rewanżowej sezonu 2022/2023 w klasie okręgowej. Te przygotowania po rezygnacji trenera Łukasza Kabaszyna, odbywają się już pod wodzą nowego trenera.

Nowym trenerem biało-niebieskich został Łukasz Wicher, dobrze znany w Prudniku wszystkim osobom związanym z klubem, bo od ponad dwóch lat zaangażowany jest w organizację tutejszej Akademi Piłkarskiej.

Trener Łukasz Wicher jest także doskonale znany w środowisku piłkarskim opolszczyzny. Prowadził z sporymi sukcesami KS Małapanew Ozimek, z którym awansował nawet do 3 ligi. Od 2015 roku był trenerem KS Unii Krapkowice i ten zespół pod jego wodzą, był zawsze solidnym ligowcem, siadającym nawet na podium rozgrywek.

„Rozmowy na temat objęcia naszej drużyny przez trenera Łukasza Wichura miały miejsce już kilka lat temu. Wówczas nie udało się go sprowadzić do Prudnika, które jest również jego rodzinnym miastem, bowiem z Prudnika pochodzą rodzice naszego trenera, a tato był również zawodnikiem Pogoni. Tym razem po długich rozmowach, zgodził się pomóc naszemu klubowi w trudnym i dla nas bardzo ważnym momencie.” – czytamy na fanpage’u zespołu.

„Witamy serdecznie na stanowisku trenera naszego zespołu seniorów i życzymy powodzenia. Liczymy że doświadczenie i znane wszystkim niesamowite zaangażowanie trenera do pracy, pomogą w wymarzonym dla nas awansie do IV ligi.” – dodają władze klubu.

Źródło: fanpage MKS Pogoń Prudnik

Fot. Pogoń Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook